Lietuvoje viešintis afganų-anglų kilmės rašytojas, keliautojas ir filmų kūrėjas Tahiras Shahas „Kūrybinių partnerysčių“ kūrybos agentams ir kuriantiems praktikams Mokyklų tobulinimo centre vedė kūrybines dirbtuves apie pasakojimo / naratyvo / siužeto vystymą. Surengti šį išskirtinį susitikimą padėjo Britų taryba.
Kūrybinių dirbtuvių tema – kaip atrasti „istorijas“ kasdienybėje, kaip sukurti pasakojimą, kokių „raktų“ ieškoti, kaip plėtoti istoriją, kuri būtų prasminga kitiems, kokiu būdu ją pasakoti. Per užsiėmimus „Kūrybinių partnerysčių“ dalyviai dalijosi patirtimi ir mokėsi pasakojimo metodų, kaip sujungti kūrybines praktikas ir mokyklos, mokytojų, mokinių ir praktikų interesus.
„Labai džiaugiamės galimybe pasisemti patirties ir artimiau susipažinti su pasaulinio garso rašytojo Tahiro Shaho kūrybiniais ieškojimais ir atradimais. „Kūrybinėse partnerystėse“ dirbantys kultūros ir kūrybinio sektoriaus praktikai negaili nei jėgų, nei laiko, siekdami padėti mokykloms keistis. Tikiuosi, kad pažintis su šia išskirtine asmenybe įkvėps juos ir papildys kūrybinės energijos atsargas. Už šią galimybę esame dėkingi seniems mūsų partneriams – Britų tarybai, – kuri nuo pat projekto įgyvendinimo pradžios rėmė „Kūrybinių partnerysčių“ idėją“, – sakė Ugdymo plėtotės centro projekto „Kūrybinės partnerystės“ vadovė Lietuvoje Milda Laužikaitė.
M. Laužikaitė primena, kad Britų tarybos biuras Lietuvoje globoja projektą „Kūrybinės partnerystės“ nuo pat idėjos užuomazgos. 2011 m. Britų taryba iniciavo ir įgyvendino bandomąjį projektą KLIK (Kūrybiškumas, lyderystė, inovatyvumas ir kultūra), nuolat palaiko kūrybiško ir inovatyvaus ugdymo iniciatyvas Lietuvoje.
Pasak Britų tarybos biuro Lietuvoje direktoriaus Artūro Vasiliausko, svarbiausia Britų tarybos misija – kurti kultūrinių ir edukacinių mainų galimybes žingeidiems ir kūrybingiems žmonėms iš viso pasaulio, skatinti ilgalaikį bendradarbiavimą – sėkmingai įgyvendinama ir Lietuvoje.
„Smagu, kad galime prisidėti prie pažangių švietimo idėjų sklaidos. Britų taryba nuosekliai remia kūrybiškumo skatinimo priemones, tai mūsų veiklos prioritetas. T. Shaho vizitas Lietuvoje ir mokymai „Kūrybinių partnerysčių“ projekto kūrėjams ne tik rodo, kad bendradarbiavimas sėkmingas, bet ir skatina kultūrinį Rytų ir Vakarų civilizacijų dialogą, kuriame daugiausia dėmesio skiriama švietimui“, – teigė A. Vasiliauskas.
T. Shahas yra plačiai žinomas pasaulyje savo veikalais apie Artimųjų Rytų kultūrą ir islamo pasaulėžiūrą. Į lietuvių kalbą išverstos trys T. Shaho knygos „Tūkstančio ir vienos nakties šalyje“, „Kalifo rūmai“ ir „Timbuktu“.