#
#
Mes socialiniuose tinkluose
#
#

„Kūrybinės partnerystės“ ir Laisvasis universitetas kviečia atrasti įkvepiančias kurti sostinės vietas

„Vilniau, įkvepiantis kurti“ – taip vadinsis kelionė, į kurią penktadienio vakarą vyksiančioje „Kultūros naktyje“ galės leistis visi naktinėtojai. Specialiai vienos nakties kultūros ir meno festivaliui sukurtas maršrutas ves po kūrybiškas Vilniaus vietas, kurios įkvepia ne vieną rašytojų, dailininkų, fotografų ir poetų kartą. Išskirtinį maršrutą vilniečiams organizuoja Lietuvos mokyklose vykstantis projektas „Kūrybinės partnerystės“ ir LUNI (Laisvasis universitetas). 

Kelionė prasidės aikštelėje prie Tymo turgaus, vėliau ves į Užupį, tęsis Pilies ir Šv. Jonų gatvėmis, kirs Moniuškos skverą, o baigsis ant Tauro kalno. Maršruto sumanytojai tikina, kad tai nebus įprastas pasivaikščiojimas iš taško A į tašką B. Jo metu dalyviai ne tik klausysis pasakojimų, bet ir išbandys savo kūrybiškumą – atliks įvairias vaizduotės, klausymo ir smalsumo užduotis.

„Kelionė bus nauja patirtis tiems, kurie antranda Vilnių, ir tiems, kurie mano, kad jį puikiai pažįsta. Svarbu, kad apie miestą, unikalias jo erdves, menininkus, sužinosime ir mokysimės ne iš enciklopedijų, bet gyvai. Keliaudami, klausydamiesi, girdėdami, matydami, liesdami ir dalindamiesi potyriais su kitais. Toks gilus ir asmenine patirtimi grįstas požiūris į pažinimą ir mokymąsi yra kertinis „Kūrybinių partnerysčių“ tikslas, kurio siekiame ir Lietuvos mokyklose“, – sako Milda Laužikaitė, trečius metus mokyklose vykdomo projekto vadovė.

Viena iš maršruto stotelių – Užupio angelas – bus skirta pasakojimui apie rašytojo Jurgio Kunčino romanus, kuriuose pagrindiniai knygos herojai klajoja po Vilniaus gatves, kavines, kiemus. Apie J. Kunčino romanuose aprašomas miesto erdves papasakos rašytojo žmona Rasa Kunčinienė.

Dalyviai užsuks į jaukius Užupio kiemus bei menininkų dirbtuves, kur galės sužinoti, kas juos įkvepia kurti, kur slepiasi mūzos, kaip vyksta kūrybos procesas? Šv. Jonų gatvėje bus prisimintas tragiškai žuvęs aklas fotogarafas Remigijus Audiejaitis, jo „garsų fotografijos“ bei „šambolas“ – varžybos su šampano butelio kamščiu.

Viename iš sostinės skverų naktinėtojai prisimins pirmąją miesto poetę. Kas ji – projekto dalyviai sužinos tik priėję numatytą maršruto tašką. Kelionės metu aplankytoje vietoje poetė ieškojo įkvėpimo ir nuolat kūrė eilėraščius. Ten bus prisiminta poetės kūryba.

„Į „Vilniau, įkvepiantis kurti“ maršrutą įtraukėmė tuos kūrėjus, be kurių Lietuvos sostinė neįsivaizduojama. Bei tuos, kurie dažnai pamirštami, o daliai vilniečių galbūt visai negirdėti. Menininkai, su kuriais susipažins kelionės dalyviai, vienaip ar kitaip įamžino Vilniaus miestą – paveiksluose, romanuose, poezijoje, fotografijoje. Jie yra neatskiriama miesto praeities ir dabarties dalis“, – sako D. Pocevičius. 

Dalyvių taip pat laukia pasakojimai apie Vilniaus gatvių pavadinimų kilmę ir kūrybiškus jų pavadinimus, gatvės meno – graffiti kultūrą mieste, kiti nuotaikingi ir turiningi pasakojimai bei netikėtos staigmenos.

DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.