Kuriantis praktikas ruošia interaktyvią sesiją gamtos mokslų mokytojams
Šį ketvirtadienį, balandžio 10 dieną, Ugdymo plėtotės centras organizuoja seminarą „Metodinės medžiagos naudojimo galimybės“. Jis bus skirtas gamtos mokslų mokytojų metodinių būrelių pirmininkams. Seminaro metu specialią interaktyvią sesiją „Pažinsi Žemę – pažinsi save“ pristatys ir projekto „Kūrybinės partnerystės“ kuriantis praktikas, geologas Simonas Saarmann kartu su Vilniaus licėjaus chemijos mokytoja Rasa Žemaitaitiene.
Pasak kuriančio praktiko, sesijos metu pasitelkiant gamtos mokslų mokytojų patirtį ir kitokį mokslininkų požiūrį į aplinką bus bandoma iš įvairių taškų kūrybiškai išnagrinėti aktualią Lietuvai temą. Ją dalyviai sužinos tik sesijos pabaigoje.
„Sesijos metu bandysime kritiškai pažvelgti į aktualią informaciją, kurią, pavyzdžiui, gauname per žiniasklaidą. Palyginsime ją su vadovėliuose pateikta informacija bei ta, kurią siūlo mokslininkai. Juk dėl žiniasklaidoje egzistuojančių skirtingų nuomonių bei ginčų atsirinkti tikrą ir patikimą mokslinę informaciją tampa vis sudėtingiau“, – pasakoja S. Saarmann.
R. Žemaitaitienės teigimu, sesijos metu bus svarstoma, kiek šiandien mokytojai yra atitrūkę nuo mokslininkų tiesos.
„Mokslininkų informacija apie mus supančią aplinką yra nuolat atnaujinama, o mokyklos vadovėlių juk niekas neperrašo kas dešimt metų. Mūsų tikslas – su mokytojais panagrinėti įvairius mokslinius šaltinius, kritiškai juos įvertinti, atnaujinti turimą informaciją ir papildyti ją mokslininko pasiūlyta informacija. Ją bus galima panaudoti pamokų metu“, – sako R. Žemaitaitienė.
Pasak kuriančio praktiko ir chemijos mokytojos, jų vedama sesija neprimins tradicinės paskaitos. Mokytojai pranešėjo neklausys per atstumą, iš savo komforto zonos. Jos metu bus taikomos interaktyvios „Kūrybinių partnerysčių“ projekte naudojamos praktikos – darbas grupėse bei refleksija.
Seminare „Metodinės medžiagos naudojimo galimybės“ bus aptariamos ir mokinių pasiekimų gerinimo galimybės pasitelkiant netradicinę metodinę medžiagą, susipažįstama su eksperimentinei veiklai skirtos metodinės medžiagos taikymu, bus nagrinėjamos kompiuterinių laboratorijų „Nova5000“, „NovaLink“, „Einstein Tablet“ ir „LabMate“ teikiamos galimybės. Taip pat bus pristatytas leidinys „Mokomės iš gamtos ir gamtoje“. Iš viso seminare dalyvaus apie 60 gamtos mokslų mokytojų.
Seminaras vyks balandžio 10 dieną Ugdymo plėtotės centre, M. Katkaus g. 44, Vilniuje. Jo pradžia – 10 val.