Kūrėjai ir mokytojai dėlioja paskutinius taškus būsimiems kūrybiško mokymosi projektams
„Čia susirinko kūrybinis branduolys”. Taip apie sausio 13-14 dienomis vykusius „Kūrybinių partnerysčių” dalyvių susitikimus sako Agnė Bilūnaitė, projekto kūrėjų grupės vadovė. Susitikimo metu režisieriai, aktoriai, žurnalistai, rašytojai, menotyrininkai, dizaineriai, fotografai ir kitų kūrybinių sričių atstovai ruošėsi kūrybiško mokymosi projektų įgyvendinimui Lietuvos mokyklose. Pirmą kartą prie jų prisijungė ir kuruojantys mokytojai.
„Prieš metus šiame planavimo susitikime dalyvavo tik agentai ir praktikai. Šiemet pakvietėme ir mokytojus. Tai pasiteisino. Vyko kokybiškas, intensyvus kūrybinis darbas, buvo sėkmingai brėžiamos gairės tolimesniems darbams. Tikime, kad daugiau žmonių, daugiau skirtingų požiūrių gali padėti plėtoti kokybiškesnes kūrybiško mokymosi idėjas. Tad susitikimų metu skirtingų mokyklų komandos klauso vienos kitų idėjų, diskutuoja, teikia pasiūlymus“, – sako A. Biliūnaitė.
Susitikimo dalyviai aptarė, kokius projektus mokyklose vykdys, kokias priemones taikys spręsdami konkrečios mokyklos problemas. Jie grynino bei tikslino idėjas ir projektus, su kuriais jau vasario mėnesį vyks į 27 Lietuvos mokyklas ir – pirmą kartą per ketverius programos metus – socializacijos centrus.
„Darbas su socializacijos centrais bus eksperimentas mums. Sąlygos ten sunkesnės nei mokyklose. Vaikai centruose atsidūrė teismo sprendimu. Vieni juose būna trumpiau, kiti – ilgiau. Visų mūsų laukia nemenkas iššūkis dirbant su jais, sudominant juos mokymusi, skatinant jų kūrybiškumą“, – teigia „Kūrybinių partnerysčių“ atstovė.
Pasak A. Biliūnaitės, vieni projektai daug dėmesio skirs bendradarbiavimui gerinti – tarp mokytojų ir mokinių, tarp mokytojų ir administracijos, tarp mokinių ir administracijos. Kiti ugdys skaitymo, žodinio komunikavimo, iškalbos įgūdžius. Nemažai projektų bus susiję su erdvės problema: kaip pakeisti ar išeiti iš klasės bei mokyklos erdvių, kad mokymasis taptų kūrybiškesnis ir priimtinesnis mokiniams?
Iš viso programoje „Kūrybinės partnerystės“ jau dalyvavo daugiau nei 130 Lietuvos mokyklų, beveik 9 tūkst. moksleivių, daugiau 2 tūkst. pedagogų. Šiais mokslo metais „Kūrybinių partnerysčių“ programa vyksta jau ketvirtuosius metus, joje dalyvauja 27 Lietuvos mokyklos. Pirmą kartą ji pritaikoma ir socializacijos centruose.