Gruodžio 11 dieną Panevėžyje vyks dirbtuvės „Kultūros ir švietimo partnerystė”
Kokius horizontus atveria švietimo ir kultūros bendradarbiavimas? Kokių naujų ir netikėtų idėjų siūlo šių dviejų skirtingų sričių jungtis ir partnerystė? Kuo švietimo ir kūrybinių industrijų žmonių susitikimas gali būti jiems naudingas?
Atsakymų į šiuos klausimus bus ieškoma gruodžio 11 dieną specialiose kūrybinėse dirbtuvėse, kurias organizuoja jau ketvirtus metus Lietuvos mokyklose vykstanti kūrybiško mokymosi programa „Kūrybinės partnerystės“. Šios dirbtuvės – vienas iš „Panevėžys – Lietuvos kultūros sostinė 2014“ renginių.
Dirbtuvių dalyviai bus kviečiami praktiškai išbandyti, ką reiškia švietimo ir kultūros jungtis. Pavyzdžiui, kaip vizualieji menai gali padėti mokytis fizikos ar matematikos, o teatre taikomos praktikos pažadinti kiekvieno iš mūsų kūrybišką energiją. Kiekvienas galės patirti, kuo švietimas naudingas kultūrai, o kultūra – švietimui. Kokias erdves atveria ir kokius kelius šių sričių jungtis siūlo tiek mokykloms ir darželiams, tiek meno galerijoms, muziejams, bibliotekoms.
Kūrybinių užsiėmimus ves programoje „Kūrybinės partnerystės“ dalyvaujanti Ernesta Šimkienė (Šiaulių dailės galerijos parodų ir renginių kuratorė, programos agentė ir praktikė) ir Vida Narveišytė (teatro režisierė, Klaipėdos Lėlių teatro „Lino lėlės“ direktorė, programos agentė ir praktikė)
Dirbtuves organizuoja „Kūrybinės partnerystės“ – unikali pokyčius mokykloje inicijuojanti kūrybiško mokymo programa, nuo 2011 m. įgyvendinama visoje Lietuvoje. Jos metu bendram tikslui susivienija moksleiviai, mokytojai ir kūrėjai – menininkai, kultūros ir kūrybinio sektoriaus veikėjai bei mokslininkai. Programos tikslas – praplėsti ir praturtinti įprastą mokymosi procesą, ugdyti mokinių ir mokytojų kūrybiškumą.
Vieta: Panevėžio pedagogų švietimo centro konferencijų salė (Topolių al. 12)
Laikas: 12-15val.