#
#
Mes socialiniuose tinkluose
#
#

„Gandini Juggling“ kūrybinės dirbtuvės „Kūrybinių partnerysčių" kūrėjams

Į Lietuvoje rengiamo „Naujojo cirko savaitgalį’13“ atvykusios žymios šiuolaikinio cirko artistų trupės „Gandini Juggling“ (Jungtinė Karalystė) cirko artistai „Kūrybinių partnerysčių“ projekto dalyviams rugsėjo 9 d. Menų spaustuvėje surengė unikalų praktinį seminarą.
 
Sakoma, kad geriausias mokymasis yra mokymasis galva ir kūnu, dar galima būtų pridėti - ir širdimi. Žongliravimo menas yra įdomus, jaudinančiai netikėtas ir naujas būdas mokytis. Reikia pastebėti, kad kolektyvo „Gandini Juggling“ artistai griauna bet kokius įvaizdžius apie cirką ir žongliravimą, į savo pasirodymus įtraukdami šokio, teatro, performanso, ir kitų meno disciplinų elementus. Artistai yra sukūrę visiškai naują žongliravimo meno diskursą – intelektualų, su giliu semantiniu krūviu, tačiau nepaprastai žaismingą. Savo pasirodymuose jie gvildena temas, kurios taip dažnai lydi ir „Kūrybinių partnerysčių“ kūrėjus bei dalyvius.

Dirbtuvių metu kūrėjai įsitikino, kad cirko elementai, žaidimai ir kūrybiškumas gali tapti puikiais įrankiais, kuriais naudojantis, galima rasti bendrą kalbą su kitais, suprasti iššūkius kaip prasmingą tobulėjimo kelią, nesėkmę priimti žaismingai, kaip natūralią mokymosi proceso dalį.

Dirbtuves vedė trupės „Gandini Juggling“ meno vadovai Sean Gandini ir Kati Ylä-Hokkala. Jie supažindino dalyvaujančiuosius su metodikomis, kaip išmokti „būti čia ir dabar“, kaip sujungti kūną, emocijas ir protą, ir kaip šios jungtys gali pasitarnauti asmeniniam augimui, padėti rasti bendrą grupės kalbą, mokytis dirbti kartu.

Užsiėmimų metu „Kūrybinių partnerysčių" kūrėjai turėjo galimybę tyrinėti jiems aktualias žaismingos veiklos ir mokymosi, prasmių kūrimo sąsajas. Dirbtuvės su trupės meno vadovais suteikė galimybę suprasti, koks yra jų kūrybinis procesas, kaip jie vysto idėjas, kaip jungia abstrakčias idėjas ir kūno judesius bei žongliravimo technikas, ką jiems reiškia nesėkmė, atkaklumas, disciplina ir kiti mums aktualūs kūrybiškumo aspektai.

Tai jau antras renginys „Kūrybinių partnerysčių" kūrėjams, rengiamas Britų tarybos Lietuvoje iniciatyva. Metų pradžioje kūrėjai sėmėsi įkvėpimo ir patirties iš Lietuvoje viešėjusio pasaulinio garso rašytojo Tahir Shah.



DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2015 m. nebeatnaujinama ir 2020 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.